Zdjęcia do paszportu

Zasady dotyczące zdjęć paszportowych:

Gdzie zrobić zdjęcie do paszportu w Bielsko-Biała?

Szanowni Państwo,

jeżeli potrzebują Państwo wykonać szybko, tanio i dobrze zdjęcie do paszportu to serdecznie zapraszamy do naszego zakładu fotograficznego, który znajduje się w budynku Starostwa Powiatowego, przy ul. Piastowskiej 40, czyli dokładnie w tym samym budynku, w którym składa się wniosek o wydanie paszportu (bielskie Biuro Paszportowe w Delegaturze Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego).

Wykonanie zdjęcia do paszportu zajmie naszemu fotografowi nie dłużej niż 5 minut, a osobom korzystającym z usług naszego zakładu fotograficznego gwarantujemy, że zdjęcia spełniają wszystkie normy obowiązujące w 2019 roku i są zgodne z przepisami prawa polskiego oraz międzynarodowymi normami. Zaręczamy, że fotografie wykonane w zakładzie na Piastowskiej zostaną zaakceptowane w bielskim biurze paszportowym, jak w innych biurach paszportowych i urzędach miast.

Za zdjęcia zapłacicie Państwo bez problemu gotówką lub kartą płatniczą, a czekając na wydrukowanie i wycięcie zdjęcia możecie od fotografa otrzymać wniosek o wydanie paszportu i wypełnić go w międzyczasie.

Serdecznie Zapraszamy!

Typ zdjęcia:

Od 28.08.2006 roku zdjęcia do paszportów powinny spełniać normę ICAO9303 i umożliwiać pobranie cech biometrycznych danej osoby (tzw. paszport biometryczny). Zdjęcie jest zatem wykonywane frontalnie, a przy jego wykonywaniu należy zwrócić uwagę na takie detale, jak widoczność brwi, obydwu uszu, frontalne ustawienie głowy.

Format zdjęcia:

Format zdjęcia – szerokość 35mm, wysokość 45mm. Obraz na zdjęciu musi pokazywać całą głowę i górną część szyi, zaś prawa i lewa strona twarzy muszą być dobrze widoczne. Twarz powinna zajmować 31-36mm całej fotografii (70-80%). Kolory na zdjęciu powinny być naturalne, zaś tło jednolite białe, bez zdobień, ani cieni..

Osoba, której zdjęcie jest wykonywane powinna patrzeć na wprost, mieć spokojny i naturalny wyraz twarzy, zamknięte usta. Twarz powinna być równomiernie oświetlona.

Przykładowe poprawne zdjęcia do paszportu:

prawidłowe-zdjęcie-do-paszportuzdjeicie do paszportu wlosy w kokzdjecie do paszportu grzywka

zdjęcia pochodzą ze strony obywatel.gov.pl

Dodatkowe informacje:

  1. zdjęcie do paszportu nie powinno być zrobione wcześniej niż na 6 miesięcy przed złożeniem wniosku paszportowego
  2. paszporty wydawane są na 10 lat, z wyjątkiem dzieci poniżej 5 roku życia, dla których wydaje się zdjęcia na okres maksymalnie 5 lat.
  3. Obecnie obowiązują trzy normy zdjęciowe dotyczące zdjęć do paszportu – dla dzieci do 5 roku życia, do 11 roku życia i osób starszych. W zależności od wieku osoby ubiegającej się o paszport broda i oczy takiej osoby powinny być usytuowane na fotografii w różnych wysokościach

Gdzie w Bielsku można zrobić szybko zdjęcie do paszportu:

Zdjęcie do paszportu można wykonać w naszym zakładzie fotograficznym, który znajduje się w budynku Starostwa Powiatowego, przy ul.  Piastowskiej 40, w Bielsko-Białej (Terenowa Delegatura Wojewódzkiego Urzędu Paszportowego w Bielsku). Czas wykonania fotografii do paszportu to niecałe 5 minut (odbiór od razu i na miejscu). Zdjęcia na życzenie Klientów możemy bezpłatnie poddać delikatnemu retuszowi.

Przydatna rada:

Dużo bezpieczniej jest zdjąć wszelkie ozdoby, szczególnie z uszu – za duży kolczyk może uniemożliwić wykonanie prawidłowego zdjęcia paszportowego. Podobnie sytuacja wygląda z okularami – nawet gdy je nosimy na co dzień i mamy wadę wzroku to jednak lepiej je zdjąć przy pozowaniu do zdjęcia.