Prawo jazdy

Jeżeli potrzebujesz zrobić zdjęcia do prawa jazdy to zapraszamy Cię do naszego punktu fotograficznego, który mieści się przy ul. Piastowskiej 40 w Bielsko-Białej (budynek Starostwa Powiatowego).  Nasz fotograf wykona zdjęcia od ręki, a czas oczekiwania zazwyczaj nie przekracza 5 minut.  Czekając na wydruk możesz spokojnie wypełnić wniosek na prawo jazdy i po otrzymaniu fotografii złożyć go od razu w Starostwie Powiatowym, w którym mieści się nasz punkt.

Dla Twojej wygody zdjęcia wykonane w naszym punkcie możesz opłacić gotówką oraz kartą płatniczą!

Wymogi dotyczące zdjęć wymaganych do wniosku o wydanie prawa jazdy:

Każde zdjęcie powinno spełniać poniższe wytyczne:

  1. wzrok osoby fotografowanej powinien być zwrócony prosto w obiektyw aparatu
  2. na zdjęciu widoczne powinny być brwi osoby fotografowanej (oczu nie zasłaniają włosy, ani okulary)
  3. tło zdjęcia powinno być jasne i jednolite
  4. format zdjęcia to 35 x 45 mm

Pamiętaj, że po zmianach wprowadzonych w 2016 roku przez Ustawodawcę zdjęcia do dowodu osobistego i paszportu nadają się również do wniosku o wydanie prawa jazdy! Musisz jednak pamiętać, że zdjęcie nie powinno być wykonane dawniej, niż 6 miesięcy od momentu złożenia wniosku.

Najczęściej zadawane pytania (FAQ)

Czy zdjęcie do prawa jazdy może zostać użyte także, jako zdjęcie do paszportu lub dowodu?

Tak zdjęcie, które zrobić w naszym punkcie zostanie wykonane w taki sposób, abyś mógł użyć go również składając wniosek o dowód osobisty, czy paszport. Pamiętaj, że o ile każde zdjęcie nadające się do dowodu lub paszportu nadaje się jako zdjęcie do prawa jazdy, to nie zawsze jest na odwrót. Dokładamy wszelkich starań, aby fotografie, które zostaną wykonane przez naszego fotografa były jednak uniwersalne.

Czy zdjęcie do polskiego prawa jazdy nadaje się także do międzynarodowego prawa jazdy?

Tak – wykonane w naszym punkcie zdjęcie spełnia międzynarodowe normy ICAO9303 w związku z tym bez problemu można je wykorzystać wyrabiając sobie prawo jazdy.

Ile czasu zajmuje wykonanie u Państwa zdjęcia do prawa jazdy?

W naszym punkcie fotograficznym mieszącym się w Bielsko-Białej przy ul. Piastowskiej 40 zdjęcie otrzymasz maksymalnie w ciągu 5 minut od jego wykonania?

Czy za zdjęcia mogę zapłacić kartą, czy przyjmujecie Państwo tylko gotówkę?

Za wszystkie zdjęcia wykonane w naszym bielskim punkcie możecie Państwo zapłacić zarówno gotówką, jak i kartą płatniczą!

 

Zapraszamy na zdjęcia!:-)